Nem a politika alakulása a mai keresztyének legfontosabb kérdése, hanem hogy a rohamosan változó társadalmi környezetben, ahol az egyház hagyományos „utánpótlásrendszere” már nem elégséges, miként tudjuk meghívni az embereket a keresztségre, a személyes hitre és a megszentelődés útjára. Erről is beszélt Duráczky Bálint szociológus sok időszerűséget hordozó előadásában az idei ökumenikus lelkészi (munkatársi) missziói konferencián, Révfülöpön. Az ötnapos rendezvény, amelyen kilenc felekezetből verbuválódott a közönség, pénteken ért véget.