Az új kormány első egyházi–kormányzati oktatási egyeztetései után a református oldal szerint a kiválóság megőrzése, a méltányosság erősítése és a partneri együttműködés lehet a következő időszak kulcsa. Bruckner László, a Magyarországi Református Egyház Oktatási Szolgálatának főigazgatója lapunknak arról beszélt: az egyházak és az oktatási tárca első találkozása nyitott és konstruktív légkörben zajlott, miközben a református oktatásnak saját stratégiája mentén is világos elképzelése van a folytatásról.