Elkezdődött a BORUM Csúzán

Elkezdődött a Drávaszögben található Csúzán az idei BORUM. A Református Közéleti és Kulturális Alapítvány égisze alatt megszervezett református borásztalálkozó minden évben más tájegységre látogat el a Kárpát-medencében.

Borum 2023 Csúza - Fotó: RKK

Fotó: RKK

Péntek este az érkezés és regisztráció után borvacsorán mutatkozott be három környékbeli pincészet. A tizedik BORUM nyitó áhítatát a rendezvényt alapítő lelkész, Kocsis Attila tartotta, az asztali áldást pedig Szenn Péter, a Horvátországi Református Keresztyén Kálvini Egyház püspöke mondta el, köszöntve a Kárpát-medence minden tájékáról érkezett borászokat. Az első este az újra találkozás örömének volt szentelve, de szombat délelőtt már az áhítat után szakmai előadásokkal folytatódott a program, miközben a zsűri nekikezdett a borversenyre benevezett több mint száz bor bírálatának, hogy kiválasszák a Magyarországi Református Egyház és a Református Közéleti és Kulturális Alapítvány idei hivatalos borait. Az első szakmai előadáson Lábadi Károly a Drávaszög településeinek történetéből villantott fel érdekes részleteket. A térség nem csak borairól ismert, a korai magyar reformáció történetében is fontos szerepet töltött be.