Felhívás a gyülekezetekhez hőségriadó idején

Az extrém meleg napokon nyissák ki a templomok kapuit reggel 9 és 18 óra között, menedéket kínálva a forróság elől – erre kéri lelkipásztorait a Magyarországi Református Egyház Zsinatának Elnöksége. Azt is javasolják, hogy helyezzenek ki ivóvizet, ezzel is segítve a túlhevült szervezet mielőbbi lehűlését.

Tisztelt Lelkipásztor Testvérünk!

A következő napok extrém meleg időjárása komoly veszélyt jelent az erre érzékenyek szervezetére, de különösen az idősek és a gyermekek kitetettek a forrósággal járó kockázatoknak. Ebben a rendkívüli helyzetben is arra biztatunk, hogy a rendelkezésedre álló eszközökkel segítsd embertársaidat, és hívd erre gyülekezeted tagjait is!

Különösen kérjük a nagyobb városokban és a fővárosban szolgáló testvéreinket, hogy amennyiben erre módjuk van, a hőségriadó alatt nyissák ki a templomok kapuit reggel 9 és 18 óra között, hogy oda bárki betérhessen megpihenni. Javasoljuk továbbá védőital, leginkább víz és poharak kihelyezését, ezekkel is segítve a túlhevült szervezet mielőbbi lehűlését.

Köszönjük emberszerető szolgálatotokat, amelyre Isten gazdag áldását kívánjuk.

Budapest, 2026. június 26.

Magyarországi Református Egyház Zsinatának Elnöksége