Gondolatok az összetartozásról

„Trianon tanít minket: önvizsgálatra, bűnbánatra, hogyan kellett volna másként élni, újjászületni. S mindenek előtt hálára tanít. Hálára azok iránt, akik mégis teljes szívvel, teljes lélekkel, teljes szellemmel, teljes erővel, szent akarattal újrakezdték és folytatták az életüket emberként, magyarként. Száz éve már, és ma sem adjuk föl, ma sem adják föl az összetartozást, az építkezést, a hitet, a nyelvet, a kultúrát, a történelmet, a jelent, a jövőt. Nem adjuk fel magunkat és nem adjuk fel egymást. Köszönjük meg ezt mindenekelőtt életünk Urának, teremtő és szabadító Istenünknek, hogy erőt adott ehhez.” Gondolatok szerte a Kárpát-medencéből egységről, összetartozásról és háláról.

Bodrogközben gyerekszemmel - Dócs Eszter gondolatai

Szanyi György református lelkész gondolatai

Zán Fábián Sándor református püspök gondolatai

Szóljanak a harangok! - Balog Zoltán református lelkipásztor gondolatai

Újrakezdés II.

Újrakezdés II. - Szólaljanak meg a harangok!

Közzétette: Balog Zoltán – 2020. június 1., hétfő

Taracközi Ferenc református lelkész gondolatai

Ha a közösségi médiában látott olyan, az összetartozásról és egységről szóló videót, mely még nem szerepel listánkban, kérjük, küldje el a reformatus.hu@reformatus.hu e-mail címre. Köszönjük!