Hálaadás a Gyökössy Intézet elmúlt évtizedeiért

p8a2206-dcfff3fa50

Valóczki Éva furulyaművész

Fotó: Hurta Hajnalka

Idéntől új célokkal, egyéni és csoportos segítő szolgálatok formájában viszi tovább a 2005-ben alapított Gyökössy Endre Lelkigondozói és Szupervízori Intézet, majd Szolgálat örökségét a Magyarországi Református Egyház Gyökössy Endre Intézete. Az elmúlt csaknem húsz év eredményeit felmutatva hálaadó szakmai napot tartottak május 31-én a Ráday Házban, ahol az alapítók és az intézményben végzett szakemberek tartottak előadást.

Tóth János

Tóth János

Fotó: Hurta Hajnalka

A zenével, versekkel és életrajzi szemelvényekkel kiegészített beszámolókból a résztvevők átfogó képet kaphattak Gyökössy Endre lelkipásztor, pszichológus pasztorálpszichológiában elért eredményeiről és a róla elnevezett, a lelkipásztorok mentális megsegítésére létrehozott intézmény lelkiségéről. Elhangzott a többi között, hogy a neves lelkigondozó Isten és ember kapcsolatát vizsgáló tudományos megállapításait ma már az életvezetési tanácsadók képzésein is oktatják. Tóth János, az alapító vezető bemutatta az Emberexegézis. A lelkigondozás az egyház küldetése című könyvet, amely az intézmény történetéről és munkásságáról szól. Tóth Jánossal és Székely-Gyökössy Szabolccsal, Gyökössy Endre unokájával is beszélgettünk erről. Ezt a cikket a későbbiekben közöljük.