Ilyen volt a XVIII. Református Zenei Fesztivál első napja – videó és képgaléria

Megkezdődött a XVIII. Református Zenei Fesztivál. A rendezvény hat helyszínén hatvan program: klasszikus, könnyűzenei és jazzkoncertek, népzene, orgonamaraton, kórustalálkozó, illetve egyházzenei előadások is várják az érdeklődőket.

A háromnapos fesztivál pénteken zenés vonulással kezdődött a Kálvin tértől a Ráday utcán a Bakáts térig, ahol a nyitó istentiszteleten Káposztás Gábor református lelkipásztor szolgált igehirdetéssel. A Bakáts téren többek között a Cantus Dei, a Dalinda, a Söndörgő és a Magidom szórakoztatta a közönséget, a Kaláka együttes a Ráday Házban lépett fel. A koncertek után fáklyás, énekes felvonulás kezdődött a Bakáts térről a Kálvin téri református templomba, ahol késő esti zenés áhítaton vehettek részt az érdeklődők, az igehirdetés szolgálatát Hajdú Szabolcs Koppány esperes végezte.

Képes összefoglalónk a pénteki eseményekről a képre kattintva nyitható meg.