In memoriam Aranyos Zoltán

Aranyos Zoltán református lelkész, egykori zsinati tanácsos élete 84. és boldog házasságának 53. esztendejében 2018 júliusában Budapesten elhunyt.

Elköltözésével tartalmas földi életpálya zárult le. 1959 és 1966 között a debreceni Református Theológiai Akadémia docense, 1967 és 1972 között a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának (MEÖT) titkára. 1979-től a Magyarországi Református Egyház Zsinati Irodájának vezetője, ugyancsak 1979-től a MÚOSZ tagja és az Európai Egyházi Újságírók Szervezetének elnöke, 1979 és 1983 között pedig az Egyházak Világtanácsa kommunikációs bizottságának tagja. Részt vett a HM Tábori Lelkészi Szolgálat újraszervezésében, és fontosnak tartotta a tábori püspökség visszaállítását is. A Honvédelmi Minisztérium minisztériumi főtanácsosi minőségben tartott igényt a munkájára.  Emléke legyen áldott!

A Debreceni Református Kollégium Budapesti Baráti Köre