Lámpás az utókornak

Átadták az ifjúsági házat és a megújult református templomot Kákicson, valamint megnyitották a Kiss Géza Ormánysága című kiállítást a lelkipásztor, néprajzkutató egykori parókiáján. Újra élettel telt meg a kákicsi református templom és az egykori lelkészlak, a korábbi csűrből kialakított ifjúsági szálláshely is fogadta első látogatóit az elmúlt napokban.

Kákicsi Kiss Géza lelkipásztor, néprajzkutató élt és szolgált itt egykor az Ormánság szívében – az ő életét, munkásságát és a tájegység jellegzetességeit mutatja be a Kiss Géza Ormánysága című, most megnyílt kiállítás a megújult parókián. Korábban is volt már itt emlékszoba, az épületben azonban súlyos viharkár keletkezett, és 1980 óta nem is volt saját lelkésze a gyülekezetnek, amely azóta a szomszédos sellyei eklézsia szórványa. Kis létszámban élnek még Kákicson is reformátusok, számukra és a környékbeli hívek számára is különösen megható volt a június 9-i ünnepi istentisztelet alkalmával megújulva látni hitük bölcsőjét.

A cikket elolvashatják a Parókia oldalán.