Ledöntötte a vihar a csokonyavisontai református templom tornyát

Szombatra virradó éjjel az erős széllel érkező vihar nagy pusztítást végzett Somogy megyében, megrongálta és ledöntötte a csokonyavisontai református templom tornyát.

Az MTI híradása szerint a viharban nem sérült meg senki, főként utakra, épületekre és villanyvezetékre dőlt fák, leszakadt faágak miatt kérték tűzoltók segítségét. A legtöbb bejelentés dél-somogyi településekről érkezett, a tűzoltók egész éjszaka dolgoztak a károk felszámolásán.

Csokonyavisontára több mint 50mm csapadék zúdult le néhány óra alatt. A viharos széllel kisért égszakadásban súlyosan megrongálódott az egykori Széchenyi-kastély, beázott a helyi idősek otthona és a szél ledöntötte a csokonyavisontai református templom tornyát, az alázuhant toronysüveg megrongálta tetőszerkezetet is.