Lelkek pásztora, jószágok gazdája

Gyülekezetet és gazdaságot vezetni, pláne egyszerre, embert próbáló feladat márpedig a kölcsei lelkész ezt teszi több mint tíz éve: lelkek pásztora és megannyi jószágának gondos gazdája. A Retour új évadának első részében a magyar–ukrán határtól mindössze néhány kilométerre fekvő apró községbe vezet az utunk, ahol az eredetileg operaénekesnek készülő Gyöngyösi Szabolcs szolgál egy többszáz éves, még a Kölcsey család építtette református templomban. De természetesen elkísértük őt disznót etetni, borjakat szoptatni, és egy jó hangulatú vacsora végén – némi unszolás után ugyan – még az is kiderült: valóban gyönyörű énekhanggal áldotta meg az Isten.

A Retour minden hónap utolsó szerdáján 18 órakor jelentkezik új epizóddal a református egyház online felületein: a reformatus.hu-n, a Facebookon és a YouTube-on.