Megérkezett a bérkompenzáció a fenntartókhoz

Szerdán megérkezett a közfeladatot ellátó egyházi intézményekben dolgozóknak járó 2012-es bérkompenzáció összege.
Ahogyan 2011-ben is, idén is jár állami bérkompenzáció azon dolgozóknak, akik egyházi fenntartású, államtól átvállalt feladatot ellátó intézményekben munkavállalók és nettó kerestük az egykulcsos adórendszer bevezetésével csökkent.

Az összegek szerdán megérkeztek az érintett intézmények fenntartóihoz (a vonatkozó kormányrendelet értelmében kell a fenntartóknak utalni). Fontos tudnivaló, hogy azon fenntartók, akiknek igénylése február 29-én reggelig érkezett meg az MRE Zsinati Hivatalához, most megkapták a bérkompenzáció teljes 2012-es összegét.

Azon fenntartók, akiknek igénylése február 29-én és azt követően érkezett be, előreláthatólag a novemberben esedékes részelszámolás után kaphatják meg az általuk igényelt kompenzációt.

MRE Kommunikációs Szolgálat