A Dunántúli Református Egyházkerület Tudományos Gyűjteményeinek intézménye a Múzeumok Nemzetközi Tanácsa Magyarország különdíját vehette át a 28. Múzeumok Majálisán. Az elismerést a Pannonia Reformata Múzeum stratégiai alapú megújításáért, a vallási közösségek kulturális örökségének példaértékű megőrzéséért, továbbá a hit és a liturgia témáinak hagyományt és innovációt egyesítő múzeumi feldolgozásáért kapta.
– A Pannonia Reformata Múzeum az ötszáz éves református örökséget új, friss gondolatokkal mutatja be, lendülettel nyit a közösségek, a társadalom felé, a hívő és a nem hívő látogatókat is megszólítva – emelte ki Mészáros Balázs történész, a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ elnöki kabinetvezető-helyettesi tanácsadója. – A Pannonia Reformata Múzeum kiváló példa arra, miként jelenhetnek meg és hathatnak egymás mellett a szakrális és nem szakrális funkciók. Mintaszerűen kialakított múzeum. Sok intézményt meglátogattunk az értékelés során, és a pápai múzeum a legjobbak között van. Kiemelkedő a társadalmi felelősségvállalása és a közösségekkel való kapcsolattartása is – állapította meg.

Az Év Múzeuma díj átadóünnepségén az is elhangzott, hogy a pápai intézmény a dunántúli református örökség őrzőbástyájaként kiemelkedő módon közvetíti a régió szellemi, kulturális és keresztyén értékrendjét, illetve olyan nyitott egyházi kulturális tér, ahol a múlt összeér a jelennel és generációk találkozhatnak Istennel és egymással – olvasható a Dunántúli Református Egyházkerület tájékoztatásában.
Közel száz hazai múzeum és kiállító várta a látogatókat programokkal, kézműves-foglalkozásokkal és koncertekkel a 28. Múzeumok Majálisán, amelynek idén is a Magyar Nemzeti Múzeum és annak történelmi kertje adott otthont. A Pannonia Reformata Múzeum is rendszeres kiállító ezen a rendezvényen. A múzeum stratégiai tervében, társadalmi felelősségvállalásának jegyében fogalmazta meg az Múzeumok Nemzetközi Tanácsa (ICOM) alapelvét követvő működési célját.
A teljes beszámolót itt olvashatják el.