Református nemzetstratégia és lelki támogatás a veszélyben

A miniszterelnökkel egyeztetett Balog Zoltán püspök, az MRE Zsinatának lelkészi elnöke

A református egyház nemzetstratégiájáról és a veszélyek korában nyújtott lelki támogatásról tárgyalt Balog Zoltán és Orbán Viktor, írja az MTI.

Orbán Viktor miniszterelnök június 27-én, hétfőn a Karmelita kolostorban fogadta Balog Zoltán püspököt, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnökét. A dunamelléki református püspök bemutatta a kormányfőnek a református egyház nemzetstratégiai célkitűzéseit.

A találkozón beszéltek arról a lelki támogatásról, amelyet az egyházi közösségek tudnak adni a magyar nemzetnek a járvány, az elhúzódó háború és a gazdasági válság idején, egy olyan korszakban, amikor értékválság jellemzi a nyugati országokat.

Hogy mit jelent a református nemzetstratégia? Erről szól majd a Reformátusok Szárszói Konferenciája augusztus 11. és 14. között, Balatonszárszón. Erről ebben a cikkünkben írtunk.