Református zenészpalánta a Virtuózok V4+ elődöntőjében

Mészáros Jázon, a Bocskai István Református Oktatási Központ Egressy Béni Művészeti Szakgimnáziumának 11. osztályos tanulója is bekerült a Virtuózok nemzetközi elődöntőjébe. A 17 éves fiú három zenésztársával képviseli Magyarországot a nemzetközi mezőnyben.

Mészáros Jázon 7 éve játszik klasszikus klarinéton, a magyarországi válogatón Johann Strauss Ich begrüsse Sie Herr című szerzeményével lépett a zsűri elé.

A produkciót ide kattintva tudják megnézni.

Mészáros Jázon

Fotó: Virtuózok Facebook oldala

A Virtuózok V4+ tehetségkutató adásaiban a visegrádi négyek országai és Horvátország tehetséges fiataljai mérik össze tudásukat a következő hetekben. A nézők így minden résztvevő ország kultúrájába, különleges zenei hagyományaiba is bepillantást nyerhetnek.

A döntőt, amelyben hazánk mellett tehát Csehország, Horvátország, Lengyelország és Szlovákia legtehetségesebb zenészei állnak majd színpadra, a Duna TV közvetíti, december 17-én.