Táboroztatók jelentkezezését várja a Bárka tábor

A Magyarországi Református Egyház 2018–2022 között megvalósuló Bárka tábor programja keretében elsősorban hátrányos helyzetű, nehéz körülmények között, illetve gyermekvédelmi gondoskodásban élő gyermekek táboroztatását valósítja meg. 2023-ban a pályázat fenntartási időszaka kezdődött meg, idén hétszáz gyermek tölti a szünidőt a Bárka táborban, sokan az ország legelmaradottabb térségeiből és a legkülönösebb társadalmi rétegekből érkezve.

Olyan vállalkozó kedvű táboroztatók jelentkezését várják végzettségtől, foglalkozástól és lakóhelytől függetlenül, akik már betöltötték tizenhatodik életévüket, és gyermekfoglalkoztatáshoz kapcsolódó tapasztalattal rendelkeznek. Jártasok gyermektáboroztatásban, gyermekek felelősségteljes ellátásában és biztonságos felügyeletében, késztetést éreznek gyermekprogramokba való bekapcsolódásra, kézműves foglalkozások vezetésére, játéktanításra, mesélésre, továbbá részt tudnak venni a kötelező háromnapos tábori felkészítőn, valamint az egynapos turnustalálkozón.

A jelentkezési lap itt található.

Jelentkezési határidő: 2023. március 10.

A teljes felhívás itt olvasható.

Bárka tábor 2023