A reménytelenségből érkeztek…

A nagydobronyi Irgalmas Samaritánus Református Gyermekotthonról szóló kisfilm nyerte el az első díjat a VII. Kulturális Filmek Fesztiválján.

A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Tállya adott otthont augusztus végén a VII. Kulturális Filmek Fesztiváljának. Az eseményen határon túl élő magyar alkotók kisfilmjei versenyeztek. Az alkotások olyan embereket mutatnak be, akik tovább éltetetik a magyar kultúra értékeit a Kárpát-medence és a diaszpóra helyi magyar közösségeiben. A dokumentumfilmekről szakmai zsűri döntött, a legjobbnak ítélt alkotás 1 millió forintos jutalomban részesült.

A kárpátaljai TV21 Ungvár munkatársai több díjat is elnyertek a megmérettetésen, melyen összesen 24 alkotást értékeltek. A Kovács Géza szerkesztő, Vass Tamás rendező és Bereczky Tamás operatőr által készített A reménytelenségből érkeztek… című kisfilm nyerte el az első díjat. Ez Katona Viktória lelkészigazgató munkáján keresztül mutatja be a nagydobronyi Irgalmas Samaritánus Református Gyermekotthont.

A díjnyertes rövidfilm: