Az Üzenet május elsejei számából

A 375 éves Öreg Graduálról és a 90 éves IKE-ről is olvashatunk az Erdélyi Református Egyházkerület lapjának legújabb számában.

képA 375 éves Öreg Graduálról emlékeztek meg nemzetközi konferencia keretében Kolozsváron – erről szól az Üzenet címoldalas írása. Lőrincz István a Mannás kosár rovatban Cippórát mutatja be az olvasóknak, írásával az édesanyákra emlékezik.

A 90 éves IKE-ről szól Fodor Enikő beszámolója.

Kevesebb egyház, több történelmi egyház? - az új magyarországi egyházügyi törvényről. Életünk éltető forrása az imádság – vallja hitépítő jegyzetében Bányai László.

Nemsokára megszületik a világ legfiatalabb állama, amely afrikai keresztyén ország lesz - rövid összeállítás a szudáni választásokról. A férfi szerepe a családban, egyházban, nemzetben, református szemmel – erről szól Szentpály-Juhász Imre előadásának rövidített, szerkesztett változata.