Egyszerűsödik az adományok átjuttatása Kárpátaljára

Egyszerűsítik a célirányos humanitárius szállítmányok Kárpátaljára történő érkezését. Ennek köszönhetően a központi gyűjtőhely mellett a felajánlások célirányosan egy megadott fogadószervezethez vagy településhez érkezhetnek – írja a karpataljalap.net. Jelenleg ahhoz, hogy az ukrán hatóságok átengedjék a határon az adományokat, előzetesen több dokumentumot is el kell küldeni a Kárpátaljai Megyei Katonai Adminisztráció számára. Csak ezek befogadása után indulhatnak el a szállítmányok.

Levelet szükséges eljuttatni a megyei adminisztráció számára az adomány teljes leírásáról, valamint meg kell nevezni, kitől érkezik a segítség. A szövegben a következőknek is szerepelniük kell:

  • a humanitárius segély teljes súlya
  • az áru pontos listája (mennyiség, súly, jelleg)
  • a sofőr útlevéladatai
  • a szállítóeszköz adatai: regisztrációs száma, márkája stb.
  • a határátkelés helye
  • a határhoz érkezés napja és annak pontos ideje.

A szállítmányt a megyei katonai adminisztráció, a megyei tanács, a kistérségi önkormányzatok/falusi tanács fogadhatja. A dokumentumokat ukrán nyelven szükséges kiállítani.

Bármilyen kérdéssel kapcsolatban a humanitárius szervezetek kereshetik a Kárpátaljai Megyei Katonai Adminisztráció forróvonalát a  +380312617721, +380666260816 telefonszámokon, valamint a uzez@carpathia.gov.ua  e-mail címen. Az önkormányzatok számára pedig a Kárpátaljai Határmenti Önkormányzatok Társulása nyújt tájékoztatást.