Építkezési támogatásról döntöttek

A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház a két éve létrehozott Közalap építkezési keretének jóvoltából a pályázó huszonöt gyülekezet között több mint hatvankétezer euró került kiosztásra.

A Zsinati Tanács a kilenc egyházmegye egy-egy küldöttjéből felállított kuratórium javaslatát a legutóbbi, Királyhelmecen megtartott ülésén hagyta jóvá. Az idén - a tavalyi évhez viszonyítva – viszont nemcsak kevesebb gyülekezet pályázott, de az igényelt és a jóváhagyott összeg is alacsonyabb volt.

A 2010. január elsején a zsinat jóváhagyásával életbe lépett Közalap bevételeit az egyházközségek, az egyházmegyék és az Egyetemes Egyház járulékai, adományok és támogatások, valamint a Közalap alaptőkéjének felhasználásából származó jövedelmek teszik ki.

Az építkezési keretből az az egyházközség kérhet támogatást, akinek semmilyen tartozása sincs a Közalappal szemben.

Részletek a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház honlapján