Jelentkezz önkéntesnek a Bárka táborba!

Válts valóra álmokat, ajándékozz örökre szóló élményt, közben pedig légy része egy felkészült és vidám csapatnak! Legyél Te is Bárka tábor önkéntes! A harmadik éve megszervezett, évente több mint másfélezer gyermek nyári üdülését biztosító program fő célja a résztvevők esélyeinek növelése, a gyermekek és fiatalok képességeinek kibontakoztatása, egészséges életmódjuk kialakítása és a társadalmi együttműködés erősítése. Jelentkezési határidő: 2020. február 29.

Magyarországon évtizedes hagyománya van a nyári táboroztatásnak: közösséget kovácsol, élményeket nyújt, ugyanakkor jó lehetőség a gyermekek és fiatalok különböző kompetenciáinak fejlesztésére is. A Magyarországi Református Egyház – egy sikeres 800 millió forintos európai uniós pályázatnak köszönhetően – 6500, zömében hátrányos helyzetű vagy speciális nevelési igényű gyermek fejlesztő nyári táboroztatását vállalta 2018 és 2021 között. Sokan az ország legelmaradottabb  térségeiből, gyakran hátrányos helyzetű társadalmi rétegekből érkeznek. A táborok helyszíne a Balatonfenyvesi Református Gyermek- és Ifjúsági Üdülő.

képA tábor a felemelő küldetés idei szakaszának lebonyolítására ismét elhivatott közreműködőket keres, akiket vonz ez a lehetőség, szeretnek játszani és kifogyhatatlan energiákkal rendelkeznek!

Amit nyújtanak:

 • a szállás és étkezés térítésmentes biztosítását a képzési napokon és a vállalt turnusok teljes időtartamára
 • az ország legjobb szakembereivel dolgozhatsz együtt és egy elhivatott szakmai csapatnak lehetsz a tagja
 • a projektben kiemelt figyelmet fordítanak arra, hogy az önkéntesek munkájukat a lehető legjobban végezzék, amelynek érdekében folyamatos mentorálást és visszacsatolást nyújtanak
 • ezen felül a táborvezető által igazolt sikeres segítő tevékenység után igény esetén igazolást állítanak ki az elvégzett önkéntes tevékenységről
 • a felsőoktatási képzéshez kapcsolódó szakmai gyakorlat, illetve a tanári képzésben résztvevő hallgatók számára a közösségi pedagógiai gyakorlat teljesítésére is van lehetőség a tábori önkéntesség keretén belül
 • hosszú távú szakmai együttműködést a projekt teljes időtartamára, példaértékű önkénteseiket visszahívják a következő évben/években is foglalkoztatva
 • a vállalt turnusok idejére egy jelképes, 7.500 Ft/turnus, tiszteletdíjat
 • végtelen mennyiségű szeretetet és ölelést.

képAmit kérnek:

 • gyermekfoglalkozások lebonyolításához kapcsolódó elhivatottságot és gyakorlati tapasztalatot
 • kötelező részvételt a felkészítő képzési napokon (2020. április 30. május 3.), mely a szerződéskötés és az alkalmazás elengedhetetlen feltétele
 • szilárd és gyermekközpontú értékrendet, a tábori szabályok elfogadását és támogatását
 • a felkészítőre és a turnusokba való lejutás önálló megoldását, útiköltséget nem áll módunkban téríteni
 • előnyt élvez az, aki tavaly már vett részt Bárka táborban
 • előnyt élvez az, aki két turnusba jelentkezik, de a pihenőnap nélkül közvetlenül egymást követő időpontokra a tavalyi tapasztalatok alapján nem lehetséges jelentkezni, mivel a táborok nagyon fárasztóak

A táborokba limitált számú jelentkezőt tudunk fogadni, a jelentkezések elfogadása a beérkezett jelentkezési lapok elemzése alapján történik (szakmai tapasztalatok, referenciák, motiváció). Ha nem szeretnél lemaradni, jelentkezz mielőbb! 

Jelentkezni az online regisztrációs űrlap kitöltésével tudsz. 

A Bárka táborról 2018-ban hosszabb cikkben számoltunk be: Kiléptünk a komfortzónánkból és csodát láttunk, vízen jártunk, játszva tanultunk a balatonszárszói Bárka táborban. A református egyház munkatársai hétről hétre azon dolgoznak, hogy a vízparti nyaralás a hátrányos helyzetű fiatalok számára „ne csak menekülési eszköz" legyen a hétköznapok nehézségeiből, hanem a különbözőségek ellenére is „összekötő kapocs".

reformatus.hu, fotó: Vargosz, Kalocsai Richárd