Pályázat keresztyén könnyűzenészeknek

Több százmillió forintos keretre pályázhatnak a vallásos könnyűzene képviselői hangszerbeszerzés és -felújítás céljából – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) kultúráért felelős államtitkára szerdán Budapesten.

A most megnyílt pályázati felületen keresztül

  • 100 millió forint jut kezdő hangszereseknek,
  • 300 millió a keretösszeg a profi zenészeknek,
  • 100 millió pedig a határon túli magyaroknak új hangszerek vásárlására.

Emellett folytatódik a templomi orgonák és más hangszerek felújítási programja, erre is százmillió forintot biztosít a kormány – mondta Fekete Péter a sajtótájékoztatón.

gitar.jpg

Tavaly 600 millió forintos keretösszegre lehetett pályázni, de akkor nem egyéneknek, hanem az egyházi közösségek segítségével. Több mint ezer fiatal kezébe adtak hangszert, idén ezt a számot szeretnék megtöbbszörözni – közölte az államtitkár. „Nagy szükség van most a fiatalokra, művészekre, akik keresztény közösségeket szólítanak meg és hozzájárulnak ahhoz, hogy a pandémia nyugvópontján, az újjáéledéssel együtt ismét meginduljon a kulturális élet” – hangsúlyozta Fekete Péter.

Pályázni augusztus 10-ig lehet!

A hangszeres támogatásra vonatkozó információk az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő honlapján érhetők el.