Tekintsünk Keletre is

A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának március 4-én Ökumenikus Világimanapot hirdet

Ökumenikus világimanapot tartanak pénteken, amelynek tematikáját idén Anglia, Wales és Észak-Írország problémái adják.

Fischl Vilmos, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának (MEÖT) főtitkára felhívta a figyelmet: a Nyugati országokért mondott imádság mellett elengedhetetlen, hogy jelen helyzetben tekintsünk Keletre is.

meöt világimanap

MEÖT plakát 2022

Így idén Ukrajna, Kárpátalja békéért és a háborúból menekülő családok biztonságáért is imádkoznak.

Az ökumenikus világimanapot minden éveben március 4-én tartják. Alkalmanként más és más országok gondjait, problémait foglalják közös imádságba. Az imanap a közös fohász erejében való hitre figyelmeztet.
„Ne feledjük, hogy nem csak azt írta le Jeremiás, hogy Istennek terve van velünk, s hogy reményteljes jövendőt ígér, hanem azt is, hogy ezért nekünk Istenhez kell kiáltanunk, őt kell segítségül hívnunk, hozzá kell állhatatosan imádkoznunk! Nem automatikus az isteni segítség, azért nekünk is tenni kell: hozzá kell fohászkodnunk! Láthatjuk, mily törékeny a béke! Ahhoz, hogy helyreálljon, meg kell tenni, ami rajtunk múlik!” – fogalmazott.

A MEÖT Női Bizottság elnökének levelét és a Világimanapi Nemzetközi Szervezet (World Day of Prayer International) imádságát itt olvashatják:

MEÖT Női biz. elnökének üzenete és a WDPI imágsága.pdf