Média

SAJTÓKAPCSOLAT

Somorjai Balázs | kommunikációs igazgató

e-mail: kommunikacio[kukac]reformatus[pont]hu

Ajánló

Hetilap

Rádió

Adásunkban Hajdúné Tóth Líviával, lovasberényi lelkipásztorral az áldozathozatal témáját járjuk körül. Szabados Bálintot, a Josiah Venture ifjúsági misszió munkatársát pedig arról kérdezzük, hogy hogyan lehet a sport missziós eszköze az ifjúsági csoportok vezetőinek. Tartsanak velünk szerdán, délután fél 2-től!

Nézze vissza műsorainkat!

Hírek

Bibliai teológia – megint

A Tübingeni Egyetem kilencvenkét éves professor emeritusa, az evangélikus Peter Stuhlmacher Az Újszövetség bibliai teológiája című munkájának második kötetét publikálta ebben az évben a Kálvin Kiadó. Az Újszövetséggel foglalkozók fülében jól cseng a város neve, hiszen itt indult útjára 1933-tól a Theologisches Wörterbuch zum Neuen Testament (Az Újszövetség teológiai szótára) tíz kötetének kiadása. A szentírástudományt művelő teológus munkájának első kötete 1992-ben jelent meg Göttingenben, 2005-ben készült el a – magyar fordításban is felhasznált – harmadik kiadása. Ez 2017-ben látott napvilágot nálunk Koczó Pál fordításában, a második rész pedig idén érkezett meg.

Podcastcsatornát indított a miskolci Lévay József Református Gimnázium

Puskázás-e, ha a diák ChatGPT-t használ az órán? Lehet, hogy egyszer majd a mesterséges intelligencia adja a jegyeket? Eljöhet az idő, amikor már nem is lesz szükség tanárokra? Mit gondol a mesterséges intelligencia Istenről? Ezek a kérdések is előkerülnek a miskolci Lévay József Református Gimnázium legújabb podcastjének nyitóepizódjában.

Mit higgyünk a mesterséges intelligenciáról? (könyvajánló)

A mesterséges intelligencia egyre inkább része az életünknek, és lassan a hit területén sem kerülhetjük ki az ezzel kapcsolatos kérdéseket, amelyekre ráadásul igyekeznünk kell a Biblia alapján álló válaszokat adni. Erre a nem könnyű feladatra vállalkozott Békefi Bálint A mesterséges intelligencia és a keresztény hit című könyvében.

Ragaszkodom, tehát vagyok?

Valószínűleg mindannyian gyűjtöttünk már tárgyakat kedvtelésből. Kollekcióinkat később vagy felszámoltuk nagytakarítás, költözés alkalmával, vagy sikerült rendezett állapotban megóvnunk. Mi birtokoljuk a tárgyainkat, vagy megfordult a helyzet, és azok birtokolnak minket? Szakemberrel néztünk utána a gyűjtőszenvedélynek és annak, hogy hogyan lehet ellenállni az állandósult „Szerezd meg, birtokold!” belső felszólításnak.

„Nem minden állapotban vagyunk kapcsolatképesek”

Magyarországon a legutóbbi hazai szinglitérkép alapján 247 ezerről csaknem 300 ezerre nőtt a 20–49 éves egyedülállók száma 2011 és 2022 között. Többségük a húszas, harmincas éveiben jár. Hogyan tekintünk a szinglilétre? Mennyire fontos kiindulópont az önismeret? Ezekről is kérdeztük Mihalec Gábor pár- és családterapeutát.

Steinbach József: A fiatalok felé különösen fontos a hiteles élet

A népszámlálási adatok arra tanítanak bennünket, hogy az evangélium üzenetét ma is le kell fordítanunk – hívta fel a figyelmet Steinbach József püspök az InfoRádió Aréna című műsorában. A Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke kiemelte, hogy nem direktívákat kell megfogalmazni, hanem értő füllel meghallgatni egymást. A műsorban szó volt a hiteles egyházról, a missziói szolgálatokról és a keresztyén közösségekről is.

További tartalmak