Média

SAJTÓKAPCSOLAT

Somorjai Balázs | kommunikációs igazgató

e-mail: kommunikacio[kukac]reformatus[pont]hu

Ajánló

Hetilap

Rádió

Isten kezében Egy gondoskodó lelkipásztor, aki nehezen viseli az orosz-ukrán háború nyomását, és felesége, akit nem vettek komolyan az orvosai: Pocsai Sándor és Pocsainé Tövissi Tímea csongori lelkészházaspár próbatételeik során megtanulták Istenre bízni az életüket. Egyhangúan azt vallják, hogy az elhívásuk nem változik, csak a körülmények. Azok viszont mindig.

Nézze vissza műsorainkat!

Hírek

Kiolthatatlan fény

A csillagos égbolt kezdetektől lenyűgözte az embert. Ma is tájékozódási pontként szolgál a bolygók és csillagok elhelyezkedése. A Csillagok a Bibliában című könyv érdekes utazásra hívja az olvasót. Szentírási leírásokat próbál megfejteni, égitestek, égi jelenségek nyomába eredve, történelmi napfogyatkozásokat azonosítva, a betlehemi csillag titka után nyomozva, amely a világ világosságát hozta el.

„Nem egyszerűen csak újságíró vagyok, hanem református újságíró”

Ne csak a munkáltatónak akarjunk megfelelni, hanem a legfelsőbb mércének is – vallja Faggyas Sándor újságíró, publicista, a Magyar Nemzet rovatszerkesztője, a Protestáns Újságírók Szövetségének titkára, akit idén a Rát Mátyás-díjjal tüntettek ki. Elmondta, hogy pályája során mindig fontos volt számára az igazság keresése és nemzeti múltunk nagyjainak megismertetése az olvasókkal.

„Zenélni nem lehet hit nélkül”

Sokoldalúságukat mutatják meg a református művészeti iskolák Csepelen és Halásztelken november 22–24. között a Református Művészeti Iskolák III. Találkozóján. Az ünnepségre, gálakoncertre és istentiszteletre az egész Kárpát-medencéből érkeznek tanárok és diákok. A részletekről és a református művészeti iskolák sajátosságairól, értékeiről beszélgettünk Kovács Zalán Lászlóval, a házigazda Egressy Béni Református Művészeti Szakgimnázium igazgatójával.

Bibliai teológia – megint

A Tübingeni Egyetem kilencvenkét éves professor emeritusa, az evangélikus Peter Stuhlmacher Az Újszövetség bibliai teológiája című munkájának második kötetét publikálta ebben az évben a Kálvin Kiadó. Az Újszövetséggel foglalkozók fülében jól cseng a város neve, hiszen itt indult útjára 1933-tól a Theologisches Wörterbuch zum Neuen Testament (Az Újszövetség teológiai szótára) tíz kötetének kiadása. A szentírástudományt művelő teológus munkájának első kötete 1992-ben jelent meg Göttingenben, 2005-ben készült el a – magyar fordításban is felhasznált – harmadik kiadása. Ez 2017-ben látott napvilágot nálunk Koczó Pál fordításában, a második rész pedig idén érkezett meg.

Podcastcsatornát indított a miskolci Lévay József Református Gimnázium

Puskázás-e, ha a diák ChatGPT-t használ az órán? Lehet, hogy egyszer majd a mesterséges intelligencia adja a jegyeket? Eljöhet az idő, amikor már nem is lesz szükség tanárokra? Mit gondol a mesterséges intelligencia Istenről? Ezek a kérdések is előkerülnek a miskolci Lévay József Református Gimnázium legújabb podcastjének nyitóepizódjában.

Mit higgyünk a mesterséges intelligenciáról? (könyvajánló)

A mesterséges intelligencia egyre inkább része az életünknek, és lassan a hit területén sem kerülhetjük ki az ezzel kapcsolatos kérdéseket, amelyekre ráadásul igyekeznünk kell a Biblia alapján álló válaszokat adni. Erre a nem könnyű feladatra vállalkozott Békefi Bálint A mesterséges intelligencia és a keresztény hit című könyvében.

További tartalmak