A Confessio legújabb számából

A 2020/4. szám témája a református egyház és küldetése a 2020-as években Magyarországon.

Köntös László írásával kezdődik egyházunk folyóiratának legutóbbi száma. A leköszönő dunántúli lelkészi főjegyző a református egyházi szolgálat felelősségéről értekezik a 2020-as években. Erről vall a Confessio körkérdésére válaszoló Bagdy Emőke, Csabina Sándor, Csűry István, Fekete Vince, Géresi Róbert, Juhász Tamás, Karasszon István, Karsay Eszter, Nagy Béla, Püski Lajos, Szenn Péter, Szűcs Ferenc, Tóth Péter László, Végh László és Zán Fábián Sándor is.

Gimesi Zsuzsa B. Tóth Klára festő-restaurátor művésszel beszélget, Fazakas Sándor pedig az egyházi tisztségeinket értékeli a bibliai-reformátori tisztségértelmezés és hivatásetika mérlegén.

A 2020/4. szám tartalmából

Kattintson, ha olvasni szeretné a cikkeket!