Puskázás-e, ha a diák ChatGPT-t használ az órán? Lehet, hogy egyszer majd a mesterséges intelligencia adja a jegyeket? Eljöhet az idő, amikor már nem is lesz szükség tanárokra? Mit gondol a mesterséges intelligencia Istenről? Ezek a kérdések is előkerülnek a miskolci Lévay József Református Gimnázium legújabb podcastjének nyitóepizódjában.
A „Szóval Lévay” adásaiban az intézmény diákjai és tanárai beszélgetnek kötetlenül az iskola világáról. A műsor célja, hogy közösséget építsen a gimnázium falain belül és kívül, párbeszédet indítva az oktatást érintő témákról. Az első évadban a mesterséges intelligencia megjelenésén túl a stresszkezelésről, az önkéntességről és a karriertervezésről is szó esik majd. A podcast különlegessége, hogy az intézmény médiás diákjai készítik, akik létrehoztak egy saját online csatornát az adásoknak.
A Lévay József Református Gimnázium hosszú évek óta együttműködik az Európa Rádióval a fiatalok képzésében, és a rádió műsorra is tűzi az egyes részeket. A tanulók mindemellett szakmai mentorálást is kapnak, így biztosítva, hogy az adás színvonalas és értékteremtő legyen.
Az első részt ide kattintva lehet meghallgatni.