Visszakapni a régi életünket?

Mindannyian nagyon belefáradtunk ebbe a koronavírusos egy évbe. A szájmaszkba, a korlátozásokba, a rémisztő hírekbe, a szorongásainkba és az együttérző gyászainkba. Vissza akarjuk kapni a régi életünket! Mielőbb szeretnénk ott folytatni, ahol abbahagytuk! És mihamarabb el akarjuk feledni ezt az egész rémálmot! Pedig ez a borzasztóan nehéz év is az életünk része, hozzánk tartozik, a miénk. Nem tehetünk úgy, mintha mi sem történt volna. Nem az a fontos az életünkben, hogy mi történik velünk, hanem hogy mit kezdünk azzal, ami történik velünk. Kidobni a nehezet, a fájdalmat az életünkből? Vagy inkább elcsendesedni, és azt kérdezgetni, mit is akar mindez tanítani nekünk?

Bálint Klára maglódi református lelkipásztor igehirdetése, felolvassa Rajkai Zoltán. Elhangzott a Kossuth Rádió Minden Időben című műsorában 2021.05.12-én.