Egy hétig jelentkezhet még az ifivezető-képzésre!

A képzés célja, hogy az egyházhoz lazábban vagy szorosabban kapcsolódó fiatalok a Krisztussal való találkozást követően elinduljanak a tanítvánnyá válás útján. Ebben az utazásban a saját növekedésük, tanítvánnyá válásuk eredményeként fejlődnek ifi/kiscsoportvezetővé.

Az Exodus együttműködő partnereivel, a Firesszel, a Nagyszalontai Református Egyházközséggel, a Tirekifivel és az 1RE Budapesti Református Egyetemi Misszióval 2024-ben is megszervezi a négy hétvégés ifivezető-képzését, az IVK-akadémiát.

Kiknek ajánljuk?

 • 16–30 éves korosztály;
 • akik még nem vezetnek ifit, de elhívást kaptak a szolgálatra;
 • akik már foglalkoznak fiatalokkal, de szeretnék bővíteni ismereteiket;
 • akiket érdekel a kiscsoportvezetés, a fiatalok mentorálása és az ifjúságot érintő trendek, valamint az innovatív ötletek;
 • akik szeretnének hasonló hivatású fiatal ifivezetőkkel kapcsolatot építeni;
 • akik lemaradtak a 2023-as IVK-akadémiáról.

Célok:

A képzés célja, hogy az egyházhoz lazábban vagy szorosabban kapcsolódó fiatalok a Krisztussal való találkozást követően elinduljanak a tanítvánnyá válás útján. Ebben az utazásban a saját növekedésük, tanítvánnyá válásuk eredményeként fejlődnek ifi/kiscsoportvezetővé. A szervezők olyan fiatal vezetőket szeretnének képezni, akik személyes beszélgetéseken, mentori kapcsolatokon, kiscsoportok vezetésén keresztül segítik saját generációjuk hitbeli növekedését.

Az egész Kárpát-medencéből várják a jelentkezőket!

Folyamata:

 • négy hétvége:
  – három interaktív tréninghétvége, péntek estétől vasárnap kora délutánig;
  – egy gyakorlati hosszú hétvége – négy nap interaktív outdoor tréning – az Exodus Egyesület erdélyi központjában, Zutorban;
 • a tréningen is új ötletekkel, módszerekkel és játékokkal gazdagodnak a résztvevők;
 • a tréning végén arra buzdítják a résztvevőket, hogy indítsanak csoportot az iskolájukban, gyülekezetükben, lakókörnyezetükben, valamint hogy mentoráljanak fiatalokat.

A képzés időpontjai:

 1. hétvége: 2024. január 26–28. Nyíregyháza
 2. hétvége: 2024. február 23–25. Nyíregyháza
 3. hétvége: 2024. április 26–28. | Nagyszalonta (Partium)
 4. hétvége: 2024. június 27–30. | Zutor (Erdély)

A képzés tematikája ITT érhető el.

A jelentkezés feltételei:

 • az 1. szintre a 16–30 éves korosztály jelentkezhet;
 • a 2. szintre a 17–30 éves korosztály jelentkezhet;
 • mind a négy hétvégén kötelező a részvétel, kizárólag betegség miatt megengedett a hiányzás;
 • regisztrációs űrlap kitöltése;
 • bemutatkozóvideó feltöltése a regisztrációs űrlapon;
 • fotó feltöltése a regisztrációs űrlapon (arckép, nem egész alakos);
 • lelkészi ajánlás letöltése INNEN, majd kitöltve, beszkennelt/olvashatóan befotózott formájának feltöltése a regisztrációs felület megfelelő helyére;
 • az Exodus adatvédelmi tájékoztatójának az elfogadása.

Személyes interjú:

A regisztrációt követően egy személyes interjú következik. A szervezők a regisztrációnál megadott telefonszámon felveszik a kapcsolatot a jelentkezőkkel, és egyeztetnek egy időpontot az előre megadott helyszín (Budaörs / Debrecen / Kassa / Miskolc / Nagyszalonta / Nagyvárad / Zutor) alapján. Az interjú után a szervezők telefonon adnak értesítést a jelentkezés elfogadásáról, ekkor lesz aktuális a személyes költség-hozzájárulás befizetése.

A képzés ára:

A képzés teljes bekerülési költsége 250 000 forint/fő | 650 euró/fő | 3200 lej/fő. A támogatók (Exodus, Firesz, Nagyszalontai Református Egyházközség, Tirekifi, 1RE Budapesti Református Egyetemi Misszió) jóvoltából nem kell a képzés árát kifizetnie a résztvevőknek, elég egy személyes költség-hozzájárulást befizetni az alábbiak szerint:

 • összesen 60 000 forint a személyes költség-hozzájárulás, amit két részletben is be lehet fizetni;
 • részletfizetés esetén az első részlet 30 000 forint, amit a személyes interjú és a jelentkezés elfogadása után kell átutalni az Exodus Egyesület bankszámlaszámára a későbbi levélben megadott adatok alapján december 20-ig. A második részletet, ami szintén 30 000 forint, 2024. január 20-ig kell befizetni.
 • A személyes hozzájárulást a Felvidékről jelentkezők fizethetik euróban az eurós bankszámlánkra, az Erdélyből jelentkezők pedig lejben romániai lejes bankszámlánkra.
 • személyes költség-hozzájárulás euróban: 150 euró (1. részlet: 75 euró; 2. részlet: 75 euró)
 • személyes költség-hozzájárulás román lejben: 750 lej (1. részlet: 375 lej; 2. részlet: 375 lej)

A képzés ára tartalmazza:

– a négy hétvége szállásának és háromszori étkezésének költségét;

– a tréningek költségét;

– a segédanyagok árát;

– a harmadik hétvége útiköltségének egy részét (a Békéscsaba–Nagyszalonta vonalon oda-vissza fuvar igényelhető)

– a negyedik hétvége útiköltségét (Budapest és Debrecen érintésével egy nagybuszt szervezünk)

Nem tartalmazza:

az első három hétvége utazási költségeit.

Támogatás:

A szervezők mindenkit arra bátorítanak, hogy kérje a gyülekezete támogatását a képzésen való részvétel költségeihez. Kiemelik, hogy amennyiben az anyagi körülmények miatt valaki kedvezményt szeretne igényelni a személyes költség-hozzájárulásából, van lehetősége jelezni nekik a regisztrációs űrlapon. A szervezők kérik az igénylés indoklását, az információkat diszkréten kezelik.

Regisztrációs űrlap:

https://forms.gle/g82g5dnWcPZ6HAV96 

Jelentkezési határidő: 2023. november 20.

A szervezők felhívják a figyelmet, hogy a regisztráció végén lehetőség nyílik feltölteni a felhívásban kért anyagokat. Kérik, hogy a jelentkezők készítsék elő a feltöltendő bemutatkozóvideójukat és fotójukat (arckép, nem egész alakos), valamint a beszkennelt/befotózott lelkészi ajánlásukat.

Ha bármilyen kérdése merülne fel, az ivkakademia@gmail.com e-mail-címen érdeklődhet.