A JeruVille egy határtalan világról mesél, amelyben nincs faji és vallási megkülönböztetés, nincsenek előítéletek. A színdarabot augusztus 9-e óta próbálják harmadik országbeli bevándorló, valamint magyar fiatalok Budapesten, a Petőfi híd budai hídfőjénél.
A díszletet tizenöt konténer alkotja, ebben az épített városban dolgoznak az amatőr színészek a német rendezőnő, Petra Lammers irányításával. Hat előadást terveznek Budapestre, de még a szeptember 2-i bemutató ideje sem jött el, néhány fiatalnak szemet szúrt, a többségében színes bőrű fiatalokból álló társaság. Mintha csak tudták volna, hogy mit üzen, mit tanít az előadás…
A hét elején megjelent a próbáknak otthont adó parkban egy tizenévesből álló, bakancsos, fekete ruhás csoport és trágárságokat kiabált a színészeknek, majd egyikőjük megkergette a legfiatalabb szereplőt, egy 13 éves, félig nigériai származású fiút, aki elfutott előlük, majd amikor visszaérkezett a konténerek közé, mindössze ennyit mondott: „Ne aggódjatok, megszoktam már, és gyorsabban futok, mint ők a bakancsukban!”
A JeruVille egy Németországból indult ifjúsági projekt, amely egy virtuális várost felépítve mesél egy olyan világról, ahol a nemzeti hovatartozás, a bőrszín, a családi háttér és a vallás ismeretlen előítéletek. JeruVilleben – még ha virtuális is és egy színházi előadás háttere - senkinek nem kell félnie.
A JeruVille bemutatója szeptember 2-án, pénteken este fél hétkor lesz.
RMK sajtó, Református Missziói Központ
Kapcsolódó anyagok:
A JeruVille-ről bővebben honlapunk „Interaktív előadás korunk kérdéseiről” című cikkében írtunk
Fotósunk a JeruVille főpróbáján járt, képeit itt tekinthetik meg