„Amikor kurzusokat kínálunk, egyrészt olyan, szakterülettől függetlenül hasznos tárgyakban gondolkozunk, mint például a tanulás- és kutatásmódszertan, pénzügyi, jogi ismeretek. Illetve ezeken kívül lesznek művészeti, kulturális és társadalmi ismereteket, illetve ezekkel kapcsolatos vélekedéseket, gondolatokat közvetítő kurzusok, amelyek célja az értelmiségi szemlélet és attitűd kialakításában való segítségnyújtás."
A Károli Gáspár Református Egyetem adjunktusa elmondta, ezekben a kurzusokban elsősorban nem cigány népismeretet és cigány kultúrát tanítanak majd, ugyanis a világot nem duális módon, cigány és nem cigány részekre osztva látják. „Egy irodalmi kurzusban például inkább tanítanánk magát az irodalmat, amelyet olvasnak és írnak cigányok és nem cigányok."
A szakkollégium szakmai vezetőj célja az elitképzés, számára az a legfontosabb, hogy a diákok ne elégedjenek meg a középszerrel. „Az a célom, hogy a szakkollégium arról szóljon, ami egy ilyen intézménynek mindig is a rendeltetése volt: az elitképzésről. Ezen azonban nem azt értem, hogy mindenki feltétlenül színjelessel vizsgázzon mindenből és aztán élvonalbeli tudós legyen, sokkal inkább azt, hogy a választott hivatásában mindenki a tőle telhető legjobbat hozza ki magából."
A többgenerációs tanárcsaládból származó nyelvész az ormánsági beás cigányok nyelvhasználatát vizsgálva került kapcsolatba ezzel a kultúrával. Erről is beszélt az Országos Református Cigánymisszió honlapján megjelent interjúban.
Forrás: ciganymisszio.reformatus.hu