Október 6-i megemlékezés a debreceni Honvédtemetőben

A Református Kollégium mintegy 60 diákja vett részt tanáraik kíséretében a debreceni Honvédtemetőben tartott október 6-i megemlékezésen.

A 90. zsoltár eléneklése után Sajtos Szilárd százados, református tábori lelkész beszédében az evangélium mondatát idézte: „Nincs senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja barátaiért" (Jn 15,13). Mint mondta, „október 6-án a honvéd tábornokok életüket adták a mai generációk szabadságáért. Az azt követő üldöztetésnek, elnyomásnak és önkénynek katonák, pedagógusok, lelkészek, iskolák és diákok is áldozatul estek. De a Nemzeti Gyásznap nemcsak a múltba tekintésről szól, hanem a jövő felé fordulásról is: ápolva a hősök emlékét, erőt merítünk a holnaphoz".

A cikk folytatását a Táborilelkész weboldalán találja.