Az Egyházak Világtanácsa Palesztináról

November 29-én az ENSZ közgyűlése eldöntötte, hogy a Palesztinát az ENSZ „nem tag megfigyelő államaként" ismeri el. A szükséges kétharmad feletti arányban fogadták el az indítványt.
Az Egyházak Világtanácsa (EVT) főtitkára szerint Palesztina státuszának megváltoztatása pozitív lépés a béke megteremtése felé: „Most már a két államon – Izraelen és Palesztinán – múlik, hogy a folyamatot mennyire tudják előmozdítani. Az ENSZ szavazás azt bizonyítja, hogy a két állam létrejötte a megoldás a régióban a béke eléréséhez. Enélkül a jövőben csak még több erőszak és bizonytalanság, valamint mindkét állam polgárai számára folytatódó tragédia lenne."

Korábban az ENSZ munkájában való részvétel a Palesztin Felszabadítási Szervezet elismerésén alapult, mint átmeneti megfigyelő. 2011-ben a Palesztin Nemzeti Hatóság teljes jogú tagság iránti kérelme az ENSZ Biztonsági Tanácsánál elakadt.

Külügyi Iroda