Gyakornoki program a Kárpát-medencei és Külügyi Osztálynál

A Magyarország Református Egyház (MRE) Kárpát-medencei és Külügyi Osztálya nemzetközi szakos diákok jelentkezését várja, akik kötelező szakmai gyakorlatukat tölthetik az iroda felügyelete alatt. A gyakornokok számára, az érdeklődési területüket figyelembe véve személyes programot alakítunk ki. A diákok a Kárpát-medencei és Külügyi Osztály munkája mellett bekapcsolódhatnak a menekültmisszió, a cigánymisszió és a Magyar Református Szeretetszolgálat tevékenységébe.

A nemzetközi kommunikáció szakon tanuló hallgatók a Kárpát-medencei és Külügyi Osztály és a Kommunikációs Osztály közvetlen felügyelete és irányítása alatt a MRE nemzetközi kommunikációjában működnek közre, az alábbi feladatokban: 

  1. A MRE angol nyelvű honlapjára angol nyelvű hírek készítése meglévő magyar hírből vagy angol nyelvű tudósítás egyházi eseményről.
  2. A MRE nemzetközi partnerszervezetei és -egyházai honlapjainak figyelése, javaslattétel magyar nyelvű cikkek írására, majd a magyar nyelvű cikk megírása.

A gyakornokok maguk választhatják meg, hogy gyakorlati idejüket milyen időbeosztás szerint teljesítik.

Jelentkezés

A gyakornoki program kezdete rugalmas. Jelentkezés és további információ:

MRE Kárpát-medencei és Külügyi Osztálya
1146 Budapest, Abonyi utca 21.
Tel.: 460 07 08, e-mail cím: oikumene@reformatus.hu
További információ itt.