Ha elég hitünk van, akkor semmi okunk a félelemre

Május elején Budapestre látogatott gyülekezetével Semko Koroza, a Lengyel Református Egyház püspöke. Az egyházi vezető beszélt a lengyel–magyar barátságról, az egyház valódi feladatáról és arról, mit jelent és mit nem a „keresztyénség védőbástyájának” lenni. A püspökkel a Parókia portál készített interjút.

A lengyel reformátusok vezetőjét baráti találkozón fogadta Balog Zoltán dunamelléki püspök a Ráday Házban. Koroza püspök az interjúban kitért arra, hogy sokszor járt már Magyarországon, Budapest és Debrecen különösen is kedvesek számára.

Az egyházi vezető az interjúban beszélt szolgálata legfontosabb feladatairól és kihívásairól. Kitért arra, hogy saját hazájukon túl mit adhat a lengyel és a magyar keresztyénség Európának. Kifejtette, hogy szükséges-e az egyháznak, a keresztyéneknek változniuk valamit, hogy valóban só és világosság lehessenek ma is a világban.

A Semko Koroza püspökkel készült interjút a Parókia oldalán olvashatják.