Elérhetők az Egységes Lelkészképesítő Bizottság őszi vizsgáival kapcsolatos dokumentumok

Szeptemberben tartják meg az egységes lelkészképesítő vizsgát, októberben pedig a különbözeti és honosítási vizsgát, valamint a lelkészi képesítés hatályban tartását, amelyekre július 31-ig lehet jelentkezni.

Szeptember 18–19-én várják mindazokat, akik lelkészképző intézményben oklevelet szereztek, de lelkészképesítő vizsgát még nem tettek. Ez a megméretés elengedhetetlen feltétele annak, hogy valaki a Magyarországi Református Egyházban önálló lelkészként szolgáljon.

A különbözeti és honosítási vizsgát, valamint a lelkészi képesítés hatályban tartásával vagy a lelkészi képesítés visszaállításával összefüggő elbeszélgetést október 9-én tartják.

A vizsgával kapcsolatos letölthető dokumentumok – az egységes lelkészképesítő bizottság felhívásai, szabályrendeletek, szempontrendszerek, témakörök és a jelentkezési lap – ide kattintva, a reformatusegyhaz.hu oldalon érhetők el.