Így készült a nyertes rövidfilm a tavalyi ökumenikus diákfilmszemlére – idén is várják az alkotásokat

Május 6-ig jelentkezhetnek az 5–12. évfolyamos diákok a 12. Ökumenikus Diákfilmszemlére. Református, evangélikus és katolikus iskolák tanulói nevezhetnek a versenyre, nyolc-tíz perces filmeket kell benyújtaniuk szabadon választott vagy a szervezők által megadott, a Szolgáló szeretet című témában.

A tavalyi verseny szabadon választott kategóriájában a Bocskai István Református Oktatási Központ akkor még 9. osztályos tanulói nyertek A döntés ritmusa című rövidfilmjükkel. Történetük valóságon alapszik, a filmben zenésztársakat alakító fiúk és az énekes Jázmin ugyanis a való életben is barátok, és együtt zenélnek a Gravitation nevű formációban. A kitalált történetben Jázmin elköltözik, így a fiúknak új énekest kell keresniük, ezért castingot szerveznek. Mivel mindhármuknak más lány tetszik meg a válogatáson, megoldásként mindhárom lányt felveszik az együttesbe – végül azonban Jázmin is visszatér. A forgatás még egy év távlatából is lelkesíti a fiatalokat, velük beszélgettünk arról, milyen volt stábbá szerveződni és elhozni a fődíjat.

További információ: https://www.okudiakfilm.hu