Jubileumi tanévnyitó Túrkevén

A Túrkevei Református Egyházközségben augusztus folyamán két jeles eseményre kerül sor. Képzőművészeti kiállítás nyílik, majd jubileumi tanévnyitó istentisztelettel veszi kezdetét a helyi református iskolában a tanév.

Augusztus 21-én vasárnap tárlat nyílik a Túrkevei Református Egyházközség templomgalériájában Szentendrei képzőművészek alkotásaiból. A kiállított művek között megtalálhatóak lesznek Aknay János, Bereznay Péter és Sz. Varga Ágnes Kabó festőművészek, Balogh László és Rákossy Anikó festő-, grafikusművészek, továbbá Deim Pál festő-, szobrászművész és Deim Péter fotóművész, valamint Vincze Ottó képzőművész munkái.

A következő vasárnap, augusztus 28-án 15 órától Jubileumi tanévnyitó istentisztelet lesz a helyi Kaszap Nagy István Református Általános Iskola újraindításának huszadik évfordulója, és az idei tanévben induló óvoda megnyitója alkalmából. Az igét Bölcskei Gusztáv püspök hirdeti majd.