Laptopadománnyal kezdődött a vizsgaidőszak

Laptopokkal segíti a Debreceni Református Hittudományi Egyetem vezetése a hallgatók tanulását. A május 18-án kezdődő vizsgaidőszakban már az új eszközökön dolgozhatnak a hallgatók.

drhelaptop2.jpg

Fotó: DRHE

„Harminc hordozható számítógépet osztottunk szét a hallgatók között” – tájékoztatott Kustár Zoltán. A rektor szerint fontos, hogy a tanulásnak ne legyenek tárgyi akadályai. A harminc laptopra a szociális ösztöndíjban részesülő hallgatók pályázhattak.

drhelaptop1.jpg

Fotó: DRHE

Szabó Viktória elsőéves hallgató számára nagy segítség a segédeszköz, mint mondja, sokkal könnyebb majd egy gyorsabb és fejlettebb számítógéppel tanulni. Az egyetemen továbbra is érvényben van a távoktatás, a koronavírus-fertőzés miatt kialakult rendkívüli helyzetben a záróvizsgák kivételével minden vizsga online zajlik majd.