Megkezdődött a felterjesztési időszak a Molnár Miklós-díjra

Idén először díjat vehetnek át a hitre nevelés és a magyar református keresztyén értékrend átültetése területén kiemelkedő teljesítményt nyújtó hittanoktatók. A Magyarországi Református Egyház Zsinata áprilisban döntött a Molnár Miklós-díjak odaítéléséről.

Az elismerés adományozásának feltétele a legalább 10 éves hittanoktatói tevékenység, kiemelkedő szakmai munka, valamint példamutató emberi, illetve hitbeli magatartás. A díjat évente két hittanoktató veheti át. Az idei elismerést a református hittanoktatók országos konferenciáján, október 15-én adják majd át.

A kitüntetésre történő felterjesztéseket június 30-ig a MRE Zsinati Oktatási Iroda címére: 1427 Budapest, Pf.: 643. lehet eljuttatni. A jelölésekhez csatolni kell a felterjesztő egyházközség részletes indoklását, a hittanoktató szakmai életútját bemutató laudációt.

A Zsinat áprilisi üléséről, a döntésekről itt olvashat.