Ősszel folytatódik a tananyagfejlesztés

Szakmai tapasztalatcserére hívják a református pedagógusokat ősszel: a Református Tananyagfejlesztő Csoport több konferenciát is szervez a következő tanévben, a jó gyakorlatok mellett bemutatják a készülő tananyagtárat is. 2018. őszi-téli programajánló.

Iskolatúra

2018 szeptemberétől rendezvénysorozat indul „Iskolatúra” címmel, amely lehetőséget ad a református intézmények számára, hogy számot adjanak a náluk folyó – a református többlet szempontjából kiemelkedő – szakmai munkáról. A program célja, hogy az intézmények közötti tudásmegosztást, kapcsolatrendszert erősítsük, lássuk egymás jó gyakorlatait, innovációit.

Az őszi félévben négy intézménybe szervezünk „Iskolatúrát” érdeklődő intézményfenntartók, igazgatók, pedagógusok számára:

Tervezett időpont

Helyszín

2018. szeptember 28.

Reményik Sándor Református Általános Iskola, Lovasberény/Vértesacsa

2018. október 10.

Talentum Református Tehetséggondozó Általános Iskola, Göncruszka

2018. november 14.

Rózsakert Demjén István Református Általános Iskola, Budapest

2018. december 7.

Pécsi Református Kollégium Nagyharsányi Általános Iskolája, Nagyharsány

Jelentkezési határidő: 2018. szeptember 5.

Itt tud jelentkezni a programra.

A résztvevőknek a nap során lehetőségük lesz órát látogatni, megismerkedni az intézmény pedagógiai programjával, beszélgetni arról, milyen pedagógiai válaszokat talált az adott iskola a mindennapi életét érintő kérdésekre, mit gondol a református nevelésről, milyen tervei vannak, milyen kihívásokkal kell szembe néznie.

Bemutatkozik a Református Tananyagtár!

Szeretnénk minél több pedagógussal megismertetni a fejlesztést, és persze kipróbálni gyakorlatban is az elkészült anyagokat, ezért 2018. decemberig havonta egy-egy iskolába szervezünk bemutató látogatást, ahova pedagógusokat, intézményvezetőket várunk. A látogatás során a bemutató órák és azok tapasztalatainak megbeszélése mellett a Református Tananyagtár használatába is bevezetnénk az érdeklődőket, emellett lehetőség nyílik eszmecserére a református tananyagfejlesztés irányairól, a digitális pedagógia kihívásairól, örömeiről.

A Református Tananyagtárat bemutató rendezvényeket az alábbi helyszíneken tartjuk meg:

Tervezett időpont

Helyszín

2018. szeptember 27.

Tatai Református Gimnázium, Tata

2018. október 18.

Baár Madas Református Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium, Budapest

2018. november 29.

Móricz Zsigmond Református Kollégium, Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskola, Kisújszállás

2018. december 3.

Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola, Debrecen

Jelentkezési határidő: 2018. szeptember 5.

Itt tud jelentkezni a programra.

Művészetpedagógiai konferencia

A Kiskunhalasi Református Kollégium Szilády Áron Gimnázium és Kollégium a Református Tananyagfejlesztő Csoporttal közösen művészetpedagógiai konferenciát szervez, amelyen az alábbi kérdésekre keresnek választ a meghívott előadókkal együtt:

  • Mi az, amit egyedül a művészet adhat a tanulóknak, ami jövőjüket is segíti?
  • Mekkora lehetőségünk van a változtatásra, milyen rugalmasságot engednek a szabályok (pl. a Nat)? Hogyan sáfárkodjunk az időkerettel?
  • Milyen tartalékok, jó gyakorlatok, elméleti rendszerek, ötletek, vélemények léteznek?

Időpontja: 2018. szeptember 14.

Helyszíne: Kiskunhalasi Református Kollégium Szilády Áron Gimnázium és Kollégium

Jelentkezési határidő: 2018. szeptember 5.

Itt tud jelentkezni a programra.

A bibliai integráció a természettudományos oktatásban - jógyakorlat konferencia

Időpontja: 2018. november 16-17.

Helyszín: Miskolc

A rendezvény programját és a jelentkezési lapot a reformatus.hu/tananyagfejlesztes oldalon tesszük közzé a tanév elején. 

Jelentkezési határidő: 2018. október 26.