Nagykőrös szimbólumává vált annak, hogyan lehet nagyon nehéz helyzetből továbblépni és felvirágoztatni egy intézményt. A főiskola vállalta a kultúra, az oktatás, az egyház és a nemzet szolgálatát – hangzott el az egész napos ünnepségen. Az október 6-i rendezvényen Balla Péter, a Károli Gáspár Református Egyetem rektora a hitvalló elődök, tanítók, tanárok munkájának, szeretetének fontosságát hangsúlyozta, ami – szavai szerint – hozzájárult ahhoz, hogy újraindulhasson a nagykőrösi főiskola.
Újabb területek
Huszonöt év egy intézmény életében rövid idő, de a visszaemlékezés lehetőséget ad arra, hogy együtt lehessenek azok, akik segítették a főiskola újraindítását – mondta köszöntőjében Rádli Katalin. A minisztériumi főtanácsos hangsúlyozta: a kilencvenes években fontos lépés volt, hogy a nagykőrösi intézmény egyházi főiskolaként kezdhette meg munkáját, és a tanítóképzés mellett nyitott volt arra is, hogy újabb területeken – például a szociális munka és a diakónia – indítson képzést. A főtanácsos szerint az iskola szellemisége miatt új szegmensek nyílhattak meg, ennek köszönhető a főiskola marosvásárhelyi képzésének beindítása, amelynek segítségével diplomát tudtak adni az erdélyi hallgatóknak is.
A város büszke a főiskolára
Nagykőrös nem volt kegyelt városa az előző rendszernek, az ötvenes-hatvanas éveket megsínylették az itt élő polgárok – emlékezett vissza Czira Szabolcs, a város polgármestere arra az időszakra, amikor az előző rendszer bezáratta a református tanítóképzőt. – Köszönjük a Jóistennek, hogy sikerült újraindítani a főiskolát. Az elmúlt huszonöt évben Nagykőrös befogadta a hallgatókat, és szeretnénk, ha minél több diák jönne hozzánk, és rácsodálkozna gyönyörű kis városunkra. Büszkék vagyunk arra, hogy Nagykőrösön főiskola működhet.
Fekete Zsuzsa
Fotó: Füle Tamás
Forrás: parokia.hu