Évek óta töretlen népszerűségnek örvend a Károli Gáspár Református Egyetem a továbbtanulás előtt állók körében. Magyarország hetedik legnépszerűbb felsőoktatási intézménye idén is vonzó választásnak bizonyult az általános felsőoktatási felvételi eljárásban. A legnépszerűbb az állam- és jogtudományi kar volt, de tovább nőtt az érdeklődés a pedagógusképzési területen meghirdetett szakok iránt is.

2025-ben a Károli világi képzéseire összesen 21 796 jelentkezés érkezett, amelyből 3142 fő nyert felvételt: ebből 2248 fő állami ösztöndíjas képzésen, 894 fő önköltséges képzésen kezdheti meg tanulmányait szeptembertől.
Trócsányi László rektor a minőségi oktatás és a közösségi élet szinergiájában látja a Károli Gáspár Református Egyetem népszerűségét. A gazdasági és társadalmi igényekhez alkalmazkodó képzési paletta épít a tradícióra, de nyitott a megújulásra. A 2025/2026. tanévben új képzésként indul a pénzügy és számvitel alapképzési szak a gazdaságtudományi, egészségtudományi és szociális karon. Ősztől pedig Magyarországon elsőként indítja el a Károli Gáspár Református Egyetem az Állatorvostudományi Egyetemmel közösen az új állatjólléti és természetvédelmi szakjogász- és szaktanácsadó képzéseket.
Az állam- és jogtudományi karon 375 új hallgató kezdheti meg tanulmányait, a jogász osztatlan képzés esetében idén tovább nőtt a ponthatár, 445 pont alatt nem lehetett bekerülni az állami ösztöndíjas, nappali munkarendű képzésre. A bölcsészet- és társadalomtudományi kar fennállása alatti második legmagasabb felvett létszámot érte el, összesen 1570 fő nyert felvételt. A gazdaságtudományi, egészségtudományi és szociális kar évek óta folyamatosan erősödik, képzési palettájának sokszínűségével vonzó választás a továbbtanulók körében. Idén 669 fő kezdheti meg tanulmányait az egyetem legfiatalabb karán. A pénzügy és számvitel alapképzési szak iránti élénk érdeklődésnek köszönhetően a képzés mind nappali, mind levelező munkarendben elindul. A rekreáció és életmód alapképzési szakra továbbra is nagy az érdeklődés. A pedagógiai karon folyó magas minőségű szakmai munkát mi sem bizonyítja jobban, hogy a pedagógusképzési területen meghirdetett szakok iránt idén is tovább nőtt az érdeklődés, a felvételt nyert 528 fő három képzési helyen kezdheti meg tanulmányait.
A Károli Junior Akadémia működésével az intézmény nagy hangsúlyt fektet arra, hogy támogassa a felvételi előtt álló fiatalokat, hogy megalapozott döntést hozzanak a továbbtanulásukat illetően. Az egyetem kiemelten támogatja a tehetséges hallgatókat, az intézményben működő tehetséggondozási fórumok egyszerre adnak lehetőséget az elmélyült szakmai tudás megszerzésére és az életre szóló barátságok kialakítására.
A tehetséggondozó műhelyek, az oktatók és hallgatók elhivatottságát jelzi, hogy a 2025. évben a 37. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) állam- és jogtudományi, valamint tanulás- és tanításmódszertani – tudástechnológiai szekcióját a Károli Gáspár Református Egyetem rendezte, és mind az állam- és jogtudományi kar, mint a pedagógiai kar kiemelkedő házigazdának bizonyult. A hazai felsőoktatási tehetséggondozás legnagyobb seregszemléjén, a 37. OTDK-n a Károli hallgatói összesen 14 első, 21 második és 22 harmadik helyezést szereztek, továbbá a Doktoranduszok Országos Szövetségének Fődíját, egy Pro Scientia Aranyérmet és 27 különdíjat is elhoztak.
A bölcsész- és jogi szakkollégiumok mellett működő Károli Interdiszciplináris Akadémia 2025/2026. évi kurzusaira idén rekordszámú hallgató adta be jelentkezését, háromszoros túljelentkezés érkezett a négy képzési műhelyre, mely szintén megerősíti az egyetem törekvését abban, hogy minél szélesebb, az alapképzést meghaladó tudományos, szakmai kutatási lehetőséget biztosítson hallgatóinak.
A 2025. év nem csupán a felvételi számok tekintetében kiemelkedő esztendő a Károli Gáspár Református Egyetem számára, ugyanis az intézmény két alapító kara is kerek évfordulót ünnepel idén. Az 1855-ben létrejött Pesti Teológiai Akadémia, majd későbbi nevén a Budapesti Református Teológiai Akadémia az egyetem Hittudományi Karának jogelődje, s immáron 170 éve a lelkészképzés bástyájaként működik. Az 1839-ben alapított nagykőrösi református tanítóképző pedig kényszerű szünet után 35 éve, 1990-ben indult újra, és ma a magyarországi pedagógusképzés egyik meghatározó szereplője.