Új rektor Debrecenben

Kinevezte a köztársasági elnök a Debreceni Református Hittudományi Egyetem új rektorát. Augusztus 1-jétől három éven át Baráth Béla jelenlegi tudományos rektorhelyettes lesz az első számú vezetője az egyetemnek.

Baráth Béla

Az új rektor (balról a második) június 23-án vette át kinevezését Áder János köztársasági elnöktől Budapesten, a Sándor-palotában rendezett ünnepségen

Fotó: MTI

Baráth Béla 1997 óta dolgozik az egyetemen. Három éve tudományos rektorhelyettes, korábban 2011 és 2015 között a Teológiai Intézet vezetője volt. A Debreceni Református Teológiai Akadémián (a Debreceni Református Hittudományi Egyetem előd intézménye) végezte teológiai tanulmányait.

A Debreceni Református Hittudományi Egyetem oktatási rektorhelyettese továbbra is Eged Alice lesz, az általános rektorhelyettes pedig Bodó Sára. A rektorhelyettesek személyéről az egyetem Szenátusa júniusi ülésén szavazott. Baráth Béla Kustár Zoltántól veszi át az intézmény vezetését, aki három éven át volt az egyetem rektora.