Nyári gyermekprogramok a kárpátaljai gyülekezetekben

A legtöbb gyülekezeti közösség a KOEN – Keresztény Oktatásért és Erkölcsi Nevelésért Alapítvány által előre kidolgozott vakációs bibliahét programját valósítja meg – írja a Kárpátaljai Református Egyházkerület a honlapján.

A tapasztalatok alapján a gyermekek örömmel vesznek részt az alkalmakon. A megszokott munkatársakhoz csatlakoznak a gyülekezetek konfirmandusai: segítik a gyermekek közötti missziós munkát. A háború elől menekült családok gyerekei is szívesen vesznek részt a programokon, találkoznak velük egykorúakkal, ismerkednek.

A KOEN idei programjának címe: RendezŐ, mely az ószövetségi Ézsau és Jákób történetét dolgozza fel. A májusi bemutató napokon merített ötleteket a hittanoktatók hazavitték, így mindenki a maga gyülekezetéhez szabva igyekezett alkalmazni a hallottakat, látottakat.