Szeretethíd – harmadszor

Pénteken és szombaton tart a Szeretethíd Kárpát-medencei önkéntes nap, amelyre legalább 9400 résztvevőt vár a Magyar Református Szeretetszolgálat.

A Magyar Református Egység ünnepéhez kapcsolódóan, 2009 és 2010 után idén is megrendezi a Magyar Református Szeretetszolgálat a Szeretethíd Kárpát-medencei önkéntes napot. A Szeretethíd az Önkéntesség Európai Évének kiemelt magyarországi rendezvénye. Az esemény fővédnöke Fazekas László, a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház püspöke és Schmittné Makray Katalin, a köztársasági elnök felesége.

Pénteken és szombaton újra Szeretethíd – harmadszor várják az önkénteseket és ez a második alkalom, hogy az esemény már az egész Kárpát-medencére kiterjed. A 2010-es Szeretethíd volt az első, amikor az egységes Magyar Református Egyház teljes területéről bekapcsolódhattak az önkéntesek az akcióba.

Idén minden eddiginél többen jelentkeztek, 9400 fő regisztrált, de a korábbi tapasztalatok alapján ennél több önkéntesre számítanak a két nap során. Sokan ugyanis nem regisztrálnak, mégis segítenek, míg más esetekben többen mennek, mint ahányan jelentkeztek. A legtöbben Felvidékről és a tiszántúli egyházkerületből jelentkeztek.

Ezúttal három helyszínen (Baracska Budapest és Debrecen) rabok is bekapcsolódnak a programba. A debreceni rabok a református óvoda kerítését festik, a baracskaiak pedig a kápolnásnyéki zsidó temetőt rakják rendbe.

A legtöbb helyszínen nem két napot vállalt, hanem a kettő közül valamelyiken kapcsolódnak be az önkéntesek. Pénteken inkább az óvodák és az iskolák  vesznek részt az akciókban. A debreceni gyülekezeti tagok pedig már napokkal ezelőtt megkezdték a készülődést: egy hete folyamatosan sütit sütnek, mert egész pénteken sütiosztás lesz a járókelőknek a főtéren, „Egy süti a reformátusoktól” mottóval.

Református.hu