Ti felkiáltójelek vagytok!

„Egy nap, ami nem érted van, de igazán rólad szólhat” – ígérte egy hang a Szeretethíd beharangozó videójában. A Kárpát-medencei református önkéntes napok résztvevőinek nyomába eredtünk, hogy megtudjuk, tényleg így történt-e? Kik és hogyan szolgáltak május 20-21-én? Erről szól – korántsem teljes – budapesti körképünk.

A pénteki hivatalos megnyitó után a Lónyai Utcai Gimnázium udvarán összegyűlt önkéntesek átvonultak a közeli Nehru partra szemetet szedni. A Duna-parton szorgoskodók egyik csoportja „lónyais” diák volt, a másik egy budaörsi baráti társaság, köztük a Deák Bárdos család négy tagja. „A gyerek osztálytársának anyukája szervezett be minket,” – mondja az édesanya, a közelben dolgozó férje siet hozzátenni, a szándék megvolt bennük, a helyszín ötlete jött a kedves ismerőstől.

A teljes riportot elolvashatják a Magyar Református Egység honlapján, a május22.org-on.