Minisztériumi együttműködés a szeretetszolgálattal

Stratégiai megállapodást kötött a Területfejlesztési Minisztérium és a Magyar Református Szeretetszolgálat. Navracsics Tibor miniszter tizenhét tudományos, egyházi, karitatív, érdekképviseleti és civil szervezet képviselőjével találkozott és írt alá együttműködési szerződést, hogy a területfejlesztés terén szaktudással rendelkező egyesületek, szeretetszolgálatok segítsék a jogszabályok kidolgozását, a tárca hatékonyabb működését.

Juhász Márton és Navracsics Tibor, az MRSZ és a Területfejlesztési Minisztérium együttműködési megállapodásának aláírásán - Fotó: Területfejlesztési Minisztérium

Juhász Márton, az Magyar Református Szeretetszolgálat ügyvezetője és Navracsics Tibor miniszter

Fotó: Területfejlesztési Minisztérium

Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter abban bízik, hogy a stratégiai megállapodásokkal olyan sokszereplős, egyenlőségen alapuló kapcsolatrendszer alakul ki, ahol mindenki tud tanulni a másiktól. – Ez a magasabb, jobb színvonalú jogszabályokban és a professzionális munkában hálálja meg magát – mondta.

A miniszter arról beszélt: reményei szerint olyan együttműködési keretet létesítenek, ami lehetővé teszi, hogy időről időre szervezetten és intézményesített módon beszéljenek egymással a jogszabálytervezetek tartalmáról, a stratégai célokról és általában Magyarország állapotáról.

A Területfejlesztési Minisztérium 17 szervezettel írt alá együttműködési megállapodást, köztük az MRSZ-szel - Fotó: Területfejlesztési Minisztérium

A minisztérium tizenhét tudományos, egyházi, karitatív, érdekképviseleti és civil szervezet képviselőjével írt alá együttműködési szerződést

Fotó: Területfejlesztési Minisztérium

A múlt héten a minisztérium tizenhárom felsőoktatási intézménnyel is aláírt egy együttműködési nyilatkozatot.

A Magyar Református Szeretetszolgálat egy Facebook-posztjában jelezte, bíznak benne, hogy hozzá tudnak járulni a döntéshozók és a jogalkotók munkájához.