Ők a 2022-es Nyilas Misi program ösztöndíjasai

A tehetséges, ám szociálisan hátrányos helyzetű fiatalokat támogatja ösztöndíjával a Magyar Református Szeretetszolgálat. A beérkezett pályázatok alapján nemcsak magyarországi diákok, hanem kárpátaljai, erdélyi és délvidéki fiatalok is támogatásban részesülhetnek. A program zsűrizése most zárult le.

Október elején hirdette meg az idei Nyilas Misi Ösztöndíjprogramját a Magyar Református Szeretetszolgálat, amelyre újonnan pályázó tehetséges fiatalokat, valamint az Újratöltve program keretében korábbi nyertesek pályázatait egyaránt várták a szakmai zsűri tagjai. A legnépszerűbb kategória idén a sport volt, a beérkezett pályázatok több mint egynegyede ebben a csoportban mérette meg magát. Szorosan követte a zeneművészet (19%), amely kategóriában énekesek és hangszeren játszó fiatalok egyaránt megtalálhatók. A képzeletbeli rangsor harmadik helyén a képzőművészeti ág képviseltette magát (16%), míg a legkevesebben a táncművészet és az informatika területéről pályáztak a Nyilas Misi-ösztöndíjra. November folyamán a beérkezett pályaműveket a Nyilas Misi Ösztöndíjprogram szakmai zsűrije elbírálta, a szeretetszolgálat munkatársai pedig a szociális helyzet alapján pontozták a beadott pályázatokat.

A 2023-as év Nyilas Misi-ösztöndíjasai:

Balogh Ádám
Balogh Dzsenifer
Bondor Áron
Bondor Előd
Dékány Donát
Dolányi Szabolcs
Fajka Zsóka
Farkasfalvi Boglárka
Hársfalvi Tamara
Hayashi-Kelemen Avar-Sougo
Hegedűs Eszter
Hevesi Emília
Homovics Boglárka
Kónya Valéria
Kovács János
Kovács Liliána
Kovács Miléna
Kuti Janka Jázmin
Ladányi Lídia
Lakatos Attila Róbert
Lugosi Eszter
Madár Patrik
Márton Márk
Nagy Attila
Németh Lili
Pandák Viktória
Papp Máté
Rézműves Róbert László
Sebők Lilla
Sun Qiaoyi
Szőcs Bernadett
Tabit Vivien Zsófia
Takács Lívia
Tóth Ágoston
Tóth Ilona Márta

A Nyilas Misi – Újratöltve program nyertesei:

Balogh Gergely
Bán Kristóf
Bere Johanna Zója
Demeter Dorina
Demku Vivien
Farkas Márk
Ivkovic Vivien
Kovács Tamás
Kovács Vladiszláva
Ladányi Krisztián
Nyers Brigitta
Pető Zoltán
Pintér Mónika Mária
Sütő Zsombor
Sütő Botond
Victor Illés