Pályázati kiírás a HEKS – MRE cigánymissziós projektkoordinátori állásra

A svájci református egyházak segélyszervezete, a HEKS több évtizede támogatja az Magyarországi Református Egyház (MRE) diakóniai és missziói szolgálatait. A HEKS megállapodásban rögzített, 2013-2016 között megvalósuló ország-programjának egyik célja, hogy erősítse az MRE gyülekezetei cigánygyermekek és fiatalok között végzett szolgálatát oktatási és készségfejlesztési projektek támogatásával, melyek építik az együttműködést a cigányok és a többségi társadalom tagjai között.
A cigánymissziós projektek koordinálására, a HEKS-vel való kapcsolattartásra a MRE alkalmazásában munkatársat keresünk, akinek munkáját a MRE Zsinati Hivatalának Missziói Irodája és a HEKS programfelelős felügyeli.

MUNKAKÖRI LEÍRÁS

1. A MRE -HEKS projektek koordinálása

Feladatkör:

  • A koordinátor szoros együttműködésben dolgozik a MRE Missziói Irodájával és a HEKS szervezettel
  • Gyülekezetek tájékoztatása cigánygyermekeknek és fiataloknak szóló projektek elindításáról
  • Iránymutatás és pályázati kiírások, adatlapok kidolgozása gyülekezetek számára, akik támogatást szeretnének kérni ilyen irányú projektekhez
  • Gyülekezetek feltérképezése cigány gyermekek és fiatalok számára szervezett lehetséges projektekhez
  • Gyülekezetek támogatása projektek kidolgozásában, létrehozásában és megvalósításában
  • A gyülekezetek által benyújtott pályázatok kiértékelése
  • A pályázati anyagok előkészítése a döntéshozó pályázatokat elbíráló bizottság számára
  • Teljes körű gyülekezeti projekteket ellenőrző és kiértékelő rendszer kidolgozása és végrehajtása
  • Kapcsolattartás a gyülekezetekkel és segítségnyújtás a projekt pénzügyi háttérének kialakításában
  • Adminisztrációs feladatok a HEKS szervezet zürichi központja számára
  • Rendszeresen (negyedévenkénti) beszámoló készítése a HEKS programkoordinátornak

2. MRE Cigánymissziós munkatárs

Feladatkör

  • A MRE cigánymissziós szolgálata és projektjei koordinálásának támogatása
  • A MRE cigánymissziós hálózata koordinációjának támogatása, szoros együttműködésben a Cigánymissziós referenssel, az egyházkerületek cigánymissziós koordinátoraival, különös tekintettel a Cigánymissziós Tanácsra.
  • A MRE cigánymissziós projektjeinek látogatása, információk begyűjtése, a projektvezetők támogatása, monitoring, a programok fejlesztésének elősegítése.
  • Kommunikáció, az információ áramlásának segítése
  • Együttműködés a Református Missziói Központtal, és a MRE Zsinati Hivatal munkatársaival
  • nemzetközi partneregyházakkal és szervezetekkel
  • cigánymisszió területén szolgáló ökumenikus szervezetekkel

3. Pályázatok

  • - Pályázati lehetőségek feltérképezése
  • - Programfelelősök segítése a pályázat megvalósításában
  • - Képzések (gyülekezetépítési, romológiai), szemléletformáló tréningek szervezése
  • - Kiadványok készítése, melyek a gyülekezetek cigányok közötti szolgálatát erősítik

Díjazás: Az egyház lehetőségeihez illeszkedve, megegyezés szerint

Munkavégzés kezdete: 2013. augusztus 1.

Munkaidő: Teljes állás

Munkavégzés helye: Budapesti központi irodával, sok Magyarország területén belüli utazással (projektlátogatás)

PÁLYÁZAT FELTÉTELEI

  • felsőfokú végzettség
  • az egyházi sturktúra és gyülekezeti élet, szolgálat ismerete, készség a gyülekezeti munka támogatására,
  • a társadalmi felzárkóztatásban, ill. a cigányok közötti szolgálatban szerzett tapasztalat
  • pályázati anyagok készítésében szerzett tapasztalat, a pályázati rendszerek ismerete,
  • nagyfokú rugalmasság a munkában
  • kiváló kommunikációs és prezentációs készség
  • felhasználó szintű MS Office ismeret
  • tárgyalóképes angol nyelvtudás szóban és írásban (német nyelvismeret előnyt jelent)
  • B típusú jogosítvány

A pályázati anyagot (szakmai önéletrajz, motivációs levél és lelkészi ajánlás) angol nyelven kérjük elküldeni a misszioi.iroda@reformatus.hu címre. Jelentkezési határidő: május 10.

A kiválasztott jelentkezőkkel, előzetes egyeztetés alapján, május 22-én, szerdán, kerül sor személyes interjúra.