Vitaminadomány kárpátaljai gyermek- és idősotthonoknak

Kárpátaliai gyermek- és idősotthonokba kerül majd az a közel nyolcmillió forint összegű adomány, amellyel a Magyar Református Szeretetszolgálat (MRSZ) közvetítésével a Béres Gyógyszergyár támogatta a háború által sújtott régiót.

MRSZ Béres vitamincsomag átadás 2022.07.06 Beregszász

Fotó: Magyar Református Szeretetszolgálat

A C- és D-vitaminokat tartalmazó csomagot szerdán Beregszászban adta át Zán Fábián Sándor kárpátaljai református püspöknek Katona Viktória, a Magyar Református Szeretetszolgálat kárpátaljai szolgálatokért felelős lelkipásztora és Iszlai Gergely, az MRSZ debreceni irodájának operatív vezetője.

Béres Klára a vállalat kommunikációs igazgatója a készítmények felajánlásakor hangsúlyozta: számukra az emberekért érzett felelősség alapvető fontosságú.

Béres vitamincsomag átadás 2022.07.06 Beregszász MRSZ Iszlai Gergely, katona Viktória, Zán Fábián Sándor

Iszlai Gergely és Katona Viktória átadják az adományt Zán Fábián Sándornak

Fotó: Magyar Református Szeretetszolgálat

Az MRSZ az orosz-ukrán háború kezdete óta támogatja a menekülteket, illetve a Kárpátalján maradókat. Az elmúlt hónapokban több mint 598 tonna adományt juttattak el a rászorulókhoz. Emellett csaknem húszmillió forint értékben támogatták gyógyszerekkel és különböző kórházi felszerelésekkel a határon túli egészségügyi intézményeket.

Béres vitamincsomag átadás 2022.07.06. Beregszász MRSZ Zán Fábián Sándor

Zán Fábián Sándor kárpátaljai református püspök az adományokkal

Fotó: Magyar Református Szeretetszolgálat

Támogasson ön is fontos ügyeket a Magyar Református Szeretetszolgálaton keresztül.
Aktuális gyűjtéseiket itt találja.